Brykiet produkowany w Niemczech

ponad 100 lat tradycji

pokaż więcej

Uniwersalne
paliwo

z
uszlachetnionego
węgla
brunatnego

pokaż więcej
PL / DE / RU

KAMIEŃ: GRANIT I PIASKOWIEC

Dolny Śląsk to zagłębie wysokiej jakości kamieni naturalnych, granitu datowanego na ok. 300 mln lat oraz piaskowca, powstałego ok. 80 mln lat temu. Każde złoże ma swoją niepowtarzalną charakterystykę, stąd też często nazwy poszczególnych odmian kamienia są powiązane z nazwami miejscowości, w których mieszczą się kopalnie.

My wybraliśmy dla Państwa trzy, naszym zdaniem najbardziej interesujące, źródła kamienia naturalnego:

Nasza firma współpracuje bezpośrednio z kilkoma kopalniami, co daje możliwość wyboru produktu spełniającego Państwa oczekiwania, a także łączenia w jednej dostawie różnego asortymentu (granitu i piaskowca).

Poniżej znajdą Państwo informacje na temat wyrobów z kamienia znajdujących się w naszej ofercie:

Granit strzegomski / granit szwedzki

Granit strzegomski ze względu na odporność na mróz, wietrzenie, dużą wytrzymałość na ściskanie oraz małą ścieralność znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Łatwo poddaje się obróbce: cięciu, płomieniowaniu, polerowaniu, groszkowaniu (piaskowaniu). W zależności od użytej techniki obróbki można uzyskać pożądany efekt końcowy. Oferujemy Państwo zarówno granit surowo-łupany, jak i wyroby granitowe cięte według wymiarów standardowych bądź na życzenie Klienta. Jako uzupełnienie granitu śląskiego proponujemy importowany granit szwedzki. Jest on o wiele twardszy od naszego rodzimego, przez to nieco trudniejszy w obróbce, ale dwie piękne, intensywne barwy – czarna i czerwona – mogą nadać niepowtarzalny rys Państwa inwestycji.

Poniżej prezentujemy krótkie zestawienie naszych standardowych produktów. Jesteśmy jednak otwarci na zapytania odbiegające od naszej oferty. Bezpośredni kontakt z kopalniami i zakładami przetwórstwa kamienia pozwala nam na realizację zamówień dopasowanych do indywidualnych potrzeb Klienta:

Granit surowo-łupany w dwóch odmianach jasnoszarej i szaro-rudej Granit cięty, płomieniowany/polerowany/groszkowany (piaskowany), z fazą technologiczną , w różnych odmianach*
kostka granitowa w wymiarach 4/6, 7/9, 8/11, 15/17, 8/11/5, 15/17/8 cm parapety i stopnice o grubości 2-8 cm
kamień murowy 10 x 20 x 40 cm / 20 x 20 x 40 cm płyty posadzkowe, chodnikowe i okładzinowe o grubości 2-11 cm
oporniki 10 x 20 x 60-110 cm oporniki w różnych wymiarach
bloczki, duże płyty do dalszej obróbki krawężniki uliczne, mostowe, drogowe w wymiarach standardowych oraz na życzenie
kamień poprodukcyjny, łupki stopnie blokowe o grubości 12-18 cm
Granit surowo-łupany importowany czerwona (Vanga) * W zależności od produktu i wymiarów są to następujące odmiany: granit szary śląski, Vanga, Clasic Brown, Bohus różowy i Bohus brązowy.
4/6, 7/9, 8/11, 15/17
Granit surowo-łupany importowany czarny (Szwed)
4/6, 7/9, 8/11

Piaskowiec z Wartowic

Oferowany przez nas piaskowiec jest znany, także poza Polską, jako „Piaskowiec Wartowice”, wcześniej „Stare Wartowice”. Dowody na istnienie ośrodka górniczego w tym miejscu, tj. w okolicach Warty Bolesławieckiej, sięgają końca XIV w. Lista obiektów zrealizowanych z użyciem tego surowca jest imponująca. Oto wybrane obiekty z przełomu XIX i XX w.: Berlin - Reichstag, Uniwersytet Humboldtów, Drezno – Victoriahaus, Dessau – ratusz, Wrocław – Instytut Zoologii, gmach Uniwersytetu, Poznań – Muzeum Narodowe, Zamek Cesarski, Kraków – Biblioteka Jagiellońska, Moskwa – obiekt handlowy Mercedes-Benz, Amsterdam – siedziba firmy Lloyd.

Ubarwienie tego kamienia waha się od biało-żółtych, przez jasnożółte i ciemnożółte, po brązowo-żółte, z naturalnie nieregularnymi zaburzeniami kolorystyki (w postaci ciemnych żył odcinających się od tła). Struktura drobno- i średnioziarnista. Jego zastosowanie to m.in.: elewacje budynków, okładziny pionowe i poziome, płyty tarasowe i chodnikowe, galanteria ogrodowa. To, co chcemy Państwu przedstawić to linia produktów, dzięki którym Państwa inwestycja zyska szlachetny i dostojny wygląd:

Warunki dostawy

Jak zostało już wcześniej przez nas zaznaczone, istnieje możliwość łączenia w jednej dostawie różnego asortymentu. Zamówiony towar dowieziemy Państwu we wskazane miejsce auto-plandeką bez rozładunku (towar na paletach, a kostka granitowa w Big Bagach) bądź samochodem samowyładowczym (kostka granitowa luzem).

Od roku 2005 zaopatrujemy w kamień naturalny wiele hurtowni w Niemczech. Od czerwca 2012 jesteśmy dostawcą kamienia naturalnego dla sieci EUROBAUSTOFF zrzeszającej około 500 wiodących niemieckich hurtowni i sklepów handlujących materiałami budowlanymi.

Zapraszamy do współpracy - przekonacie się Państwo o naszej niezawodności dostaw oraz wysokiej jakości polskich i szwedzkich kamieni naturalnych, które posiadamy w ofercie!